„Jest Bóg, Który w nas odnajduje swój skarb. I daje siebie aż do ostatniej kropli krwi, bo jesteśmy cennymi perłami Boga” – zapewniali w homilii o. Enrique i o. Antonello z São Paulo – inicjatorzy wspólnot Przymierze Miłosierdzia, podczas Eucharystii 1 sierpnia, w drugim dniu Przystanku Jezus w Kostrzynie n/Odrą.
Kaznodzieje przypominali, że człowiek dla Boga jest drogocennym skarbem, dlatego warto wyniszczać się dla miłości. Warto szukać drogocennej perły. Za zmęczeniem powracających z ewangelizacji widać radość – zapewniali. Po raz 13. ruszył Przystanek Jezus, zorganizowany przez Katolickie Stowarzyszenie w Służbie Nowej Ewangelizacji Wspólnota św. Tymoteusza z Gubina.
Uczestnicy PJ, którzy przez cały rok przygotowywali się do posługi ewangelizacyjnej uczestnicząc w rekolekcjach i warsztatach swoim rówieśnikom, biorącym udział w festiwalu rockowym.
Podczas wczorajszej Eucharystii ojcowie ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia podkreślili wagę ewangelizacji. „Kto przyjmuje nas, ten przyjmuje Jezusa. Nawet jeśli tego nie wie”. Ewangelizują ci, którzy odkryli radość Jezusa. Kursy ewangelizacyjne, kongresy nowej ewangelizacji, rozmowy o ewangelizacji są ważne, ale najważniejszy jest Jezus Zmartwychwstały – powiedzieli.
„Musimy wierzyć, że Jezus jest żywy i dlatego jego Kościół też jest żywy. I zostaliśmy namaszczeni po to, by ewangelizować, głosić. Wystarczy, abyśmy się obudzili. Jeżeli Kościół katolicki obudzi się na minutę – świat będzie należał do Chrystusa. Spotkamy Jezusa i pokażemy Jezusa i nikt Mu się nie będzie opierał! Najcenniejszą perłą w Kościele jest Jezus. My mamy zachować ten skarb w naszym sercu”.
Przystanek Jezus rozpoczął się 31 lipca i potrwa do 5 sierpnia, natomiast oficjalne otwarcie Przystanku Woodstock nastąpi dziś z udziałem prezydentów Polski i Niemiec Bronisława Komorowskiego i Joachima Gaucka.
Organizatorzy Przystanku Woodstock napisali na swojej stronie internetowej o PJ m.in.:
„Przystanek ten trudno nazwać miejscem, ponieważ kapłani oraz uczestnicy wychodzą na cały teren woodstockowego pola, żeby podzielić się doświadczeniem wiary. Nie są w tym natrętni i każdego chętnie wysłuchają. Zgłosić można się do nich z pytaniami dotyczącymi kwestii wiary, na pewno chętnie na nie odpowiedzą i podejmą rozmowę. Swoją postawą pokazują, że wiara jest czymś radosnym, a ich kolorowe, rozśpiewane i roztańczone korowody widać z każdego miejsca na Polu”.
W tym roku PJ został poprzedzony Kongresem Nowej Ewangelizacji, który trwał od niedzieli do wtorku i zakończył się Eucharystią sprawowaną przez bp Edwarda Dajczaka – ordynariusza koszalińsko–kołobrzeskiego, inicjatora PJ, ówczesnego biskupa pomocniczego diecezji zielonogórsko–gorzowskiej.