ODPUST ŚW. IDZIEGO I V ROCZNICA USTANOWIENIA SANKTUARIUM

1.09.2019 r. w niedzielę w naszej parafii przeżywaliśmy doroczny odpust ku czci naszego Patrona świętego Idziego i V rocznicę ustanowienia Sanktuarium. Mszy świętej odpustowej o godz. 12.00 przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. Arcybiskup Józef Michalik, wieloletni Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, a obecnie Biskup Senior Diecezji Przemyskiej.

Wielkość kościoła, wielkość Polski tworzyli wielcy święci. Współczesny niedawno zmarły francuski filozof Gustave Thibon mówił, że Francja poradzi sobie bez królów, generałów, prezydentów, bez wybitnych noblistów, ale nie poradzi sobie bez świętych i dzisiaj właśnie pochylamy się przed takim świętym, który wyrósł na francuskiej ziemi, chociaż pochodził z Grecji. Kontemplacja Słowa Bożego i Chrystusa w Najświętszej Eucharystii spowodowała, że odważył się sięgnąć głębiej, zaczął szukać kontaktu z Panem Bogiem. Bo chrześcijaństwo to nie tyle mądrość zasad moralnych, to nie tyle zasady, które budują wielkość narodów, ale chrześcijaństwo to spotkanie z Chrystusem, który zaczyna panować w naszym sercu i który pomaga nam wyszukiwać to, co właściwe w naszym życiu. Mamy dzisiaj tego świętego Idziego, którego Ksiądz Dziekan tak bardzo promuje od lat, nawet relikwie udało mu się zdobyć. To mnie też uderzyło, że przodkowie nasi tu, w Wyszkowie, pewnie gdzieś w XIII wieku zaczęli już go czcić, wybudowali pierwsze kościoły, później ten kult się utrzymał aż do dzisiaj i to jest fenomen. Jeśli ludzie nie ustępują świętym w modlitwie, nie ustępują Matce Najświętszej w modlitwie, to doznają pomocy, bo w ten sposób wiara się wzmacnia, człowiek żyje mocniejszą wiarą. Myślę, że to jest wielka prawda, że wielkość Francji, wielkość Włoch, wielkość Kościoła, wielkość Polski tworzyli wielcy święci, a ta wielkość to nie zależy od stanowiska czy miejsca, gdzie się uświęcili, tylko od zjednoczenia z Bogiem” - mówił Ksiądz Arcybiskup. 

« Powrót

Pierwsze w historii parafii papieskie odznaczenie Pro Ecclesia et Ponitifice

Dnia 2 stycznia 2020 r. przedstawiciele naszej parafii otrzymali pierwsze w historii parafii papieskie odznaczenie Pro Ecclesia et Ponitifice. Medal (krzyż) Pro Ecclesia et P...

PASTERKA AD 2019

Dnia 25 grudnia 2019 r. miała miejsce tradycyjna Pasterka w Sanktuarium przy licznym udziale wiernych, której przewodniczy i kazanie o adoracji Nowonarodzonego złożonego w żłobku wyg...

WIGILIA DLA UBOGICH

15 grudnia 2019 r. w III Niedzielę Adwentu w Domu parafialnym po Mszy św. o godz. 12.00 odbyła się wigilia dla ubogich i niepełnosprawnych mieszkańców Wyszkowa, którą tradycyjnie ...

REKOLEKCJE ADWENTOWE Z NIEPOKALANĄ

W dniach od 8 do 11 grudnia 2019 r. w parafii przeżywaliśmy doroczne rekolekcje adwentowe, którym przewodniczył Ks. Kanonik dr Krzysztof Chodkowski, diecezjalny ceremoniarz z Łomży.  ...

Adwent Roku Pańskiego 2019

Rozpoczęliśmy Adwent Roku Pańskiego 2019. W Sanktuarium św. Idziego przeżywamy codziennie piękne Roraty ze śpiewami w języku łacińskim. Kościół każdego poranka jest wypełniony, ja...

Dane kontaktowe

Sanktuarium św. Idziego
w Wyszkowie
ul. Białostocka 12
07-200 Wyszków, Polska

Tel:+48 29 742 32 13
Mail:idzi-sanktuarium@wp.pl
Nazwa banku:Bank Spółdzielczy w Wyszkowie
Numer rachunku:16 8931 0003 0000 2495 2006 0001

Kancelaria parafialna

poniedziałek - piątek:08.00 - 09.30 | 16.00 - 17.30
sobota:08.00 - 09.30

Formularz kontaktowy